מצברים

מצברים לרכב
סוגי מצברים
מצברים בעידן הרכב החשמלי
איך לשמור על אורך חיי המצבר?
טיפים לבחירת מצברים לרכב ולמשאיות
מצברים לקורקינט חשמלי
אופניים חשמליות - מצברים
מה ההבדל בין מצבר לגנרטור?
סימנים לכך שהמצבר הפסיק לעבוד
דודי קיטור חשמליים – חסכון באנרגיה

מצברים לקורקינט חשמלי

מה מיוחד בקורקינט המונע באמצעות מצבר חשמלי?

בניגוד לקורקינטים המצ'וקמקים של ילדותנו, שהיינו דוהרים עליהם כאשר רגל אחת משפשפת  כל העת את הקרקע כדי ליצור תנופה בעוד רגל שנייה מונחת על רצפת הכלי, קורקינט חשמלי זקוק למצבר. 

תקינות הקורקינט והיכולת שלו לאפשר נסיעה חלקה  בו מותנית בתקינות המצבר ובתפקודם התקין של רכיביו האלקטרוניים.  על מנת לאפשר ניצול מיטבי ומרבי של המצבר יש לוודא את תקינות הצמיגים, הואיל וצמיגים שחוקים מגבירים את הלחץ ואת העומס על המצבר, עלולים לגרום לשריפת הרכיבים האלקטרוניים העדינים שבו, להמסת החוטים הדקים בו וליציאתו מכלל פעולה.

רצוי לרכוב מצברים לקורקינט חשמלי מיצרנית מצברים מוכרת או לחלופין מנציג שירות או מאיש שיווק שלה. לפני השימוש במצבר וכתנאי הכרחי לשימוש כזה יש לקרוא בעיון ובקפידה את הוראות היצרן, לרבות את האותיות הקטנות, גם אם יש קושי טכני לזהותן ולפענחן. כל מלה חשובה.

שמרו על משקל מתון

חשוב להבין כי קורקינט חשמלי לא נועד לשאת עומסים כבדים, ודאי לא מטענים חריגים. רצוי להעדיף נסיעה במישור ולהימנע ככל האפשר מטיפוס בעליות. משקל-יתר עלול לקצר את חיי המצבר ולהשבית את הקורקינט ואתכם.

חשוב להקפיד על טעינה מדודה ומדויקת. טעינת יתר עלולה להזיק. חשוב לוודא מה היא הוראתה היצרן בקשר לפריקה. מצברים שונים זה מזה, בין השאר, גם באופן פריקתם: חלקם צריכים להיפרק במלואם מדי ימים אחדים בעוד למצברים מסוג אחר פריקה מלאה עלולה להזיק.

כשם שצריך להפעיל את מנוע המכונית פעם בימים אחדים גם כאשר לא מתוכננת נסיעה, כך חשוב להקפיד גם על תפעול הקורקינט פעם בשבועיים ( לכל הפחות) וזאת כדי למנוע התייבשות המצברים.

מדובר בכלי תחבורה פשוט וחביב, אבל אלה לא אופניים. כלי אשר מצבר מהווה את ליבתו לא יכול להיוותר בלעדיו, לכן חובה לשמור עליו מכל משמר.

ניתן להשיג מצברים לקורקינט חשמלי אצל יצרניות שונות. כאשר אתם קונים מצבר דאגו לקבל אחריות. בדיקת תקינות המצבר חיונית ביותר לפני כל נסיעה, ודאי לפני נסיעה ממושכת. איש מאתנו אינו  רוצה להיקלע למקום מבודד בזמן הכי פחות מתאים לקבלת סיוע כאשר מצבר הקורקינט שובת ומושבת ומשבית גם את הרוכב עליו...

כתבות נוספות בנושא:
מצברים בעידן הרכב החשמלי - איך הפכו המכוניות החשמליות את המצברים לחלק אינטגרלי מהרכב.